SPOKOJNÁ ŽENA

Ženy vo svojich bunkách nosia emocionálne prežívané príbehy od počiatku bytia. Tieto sa často v živote ženy prejavia na podvedomej úrovni. Žena, ktorá nepozná sama seba, nikdy nevenovala pozornosť potrebám svojej ženskosti, môže podliehať rôznym náladám.

SPOKOJNÁ ŽENA - Ženskosť, plodnosť menopauza
SPOKOJNÁ ŽENA - Ženskosť, plodnosť menopauza

100% prírodné esenciálne oleje majú v živote ženy svoje uplatnenie. 

Poslúžia predovšetkým pri riešení záležitostí postavených na emociálnom základe, či súvisiacich s menštruačným cyklom. Môžu byť skvelá podpora v jednotlivých etapách života ženy. 

SPOKOJNÁ ŽENA A JEJ POTREBY

Keď budeme hovoriť o potrebe naplnenia materstva, hovorí sa že, kto po bábätku túži, mal by použiť olej z ruží.

Hovoríme tu predovšetkým o prípadoch, keď sa jedná o medicínsky neopodstatnenú neplodnosť. Niekedy sa stáva, že napriek tomu, že na vedomej úrovni partneri túžia po bábätku na podvedomej úrovni niektorý z partnerov dieťa nechce. Môže ísť o emočné bloky pochádzajúce z rodových línií, či našich vlastných minulých životov, ktoré si človek uzamkol v tele napríklad, keď nedokázal svoje dieťa uživiť. Môžu tu byť podvedomé strachy, že by sa to mohlo zopakovať. Niekedy si zas človek nesie v sebe vinu, ktorú si nedokáže odpustiť. V podobných prípadoch je prírodný esenciálny ružový olej skvelým pomocníkom.

Rovnako nájdeme oleje poskytujúce podporu pri bolestivej menštruácii či menopauze.

Prirodzenosť ženy je úzko spojená so Zákonom cyklov. Podstata života ženy spočíva v cykličnosti a jej emociálnom prežívaní. Ženskosť, plodnosť, menopauza, to všetko sú prirodzenosti ženy súvisiace s menštruačným cyklom ženy, ktorý je verným obrazom prírody, obrazom bytia. Plodenia, rastu, dozrievania i umierania. . Každá táto prirodzenosť, má osobité potreby založené na emociálnom prežívaní. 100% prírodné esenciálne oleje majú svoje uplatnenie pri riešení záležitostí postavených na emociálnom základe, súvisiacich s menštruačným cyklom. Zároveň sú skvelou oporou v jednotlivých obdobiach života ženy.

Na tomto základe vznikli 4 ženské archetypy. Archetyp Panna, Matka, Čarodejka a Starena.


100% prírodné esenciálne oleje, ktoré sú pre ženské cykly skutočným darom od matky prírody

GERÁNIUM 100% prírodný esenciálny olej
GERÁNIUM 100% prírodný esenciálny olej

100%prírodný esnciálny olej GERÁNIUM

patrí k mladším olejom. Hoci samotná rastlina s používala už dávno, esenciálny olej sa začal vyrábať až začiatkom 19 st. vo Francúzku. No hneď sa priradil k obľúbeným ženským olejom a začal sa pridávať do všetkých zmesí slúžiacich na riešenie ťažkostí s PMS a menopauzou. Používali ho napríklad i pri zadržiavaní vody v tele a opuchnutých členkoch.

Prírodný esenciálny olej Geránium Otvára srdcovú čakru i čakru solárplexu. Upokojuje psychiku, je oporou pri úzkosti, ťažkej vyčerpanosti, či rekonvalescencii. Poskytuje emocionálnu ochranu.


JAZMÍN 100% prírodný esenciálny olej
JAZMÍN 100% prírodný esenciálny olej

100% prírodný esenciálny olej JAZMÍN

 je obrovským darom prírody. Z historických záznamov je známe jeho používanie najme v Perzii, Indii a Číne. Používali ho tam ako zázrak pre ženský reprodukčný systém. Spomína sa bolestivá menštruácia, frigidita, vaginálne potiaže. Dokonca ním riešili hormonálnu nerovnováhu a použivali ho i pri samotných pôrodoch. Uvádza sa jeho vplyv i na mužskú potenciu, či spomalenie neposlušných rýchlych plavcov. 

Jazmín harmonizuje, nastoľuje rovnováhu medzi vnútorným mužom a vnútornou ženou. Vie poskytnúť podporu pri melanchólii, letargii. Dokáže upokojiť nervy,  v prípade potreby aj obnoviť energiu. Má skutočne širokospektrálne pôsobenie, nie len pre ženy.


CYPRUS 100% prírodný esenciálny olej
CYPRUS 100% prírodný esenciálny olej

100% prírodný esenciálny olej CYPRUS

 sa spomína už na doskách z Mezopotánie. K vzácnym olejom ho zaraďovali i v starovekom Egypte či Grécku. Už tu bol používaný na menštruačné problémy, ako bolestivá menštruácia, silné krvácanie, či pri problémoch s inkontinenciou. Používali ho počas predmenštruačnej fázy i v období menopauzy. 

Posilňuje koreňovú čakru i spojenie s vyšším Ja a duchovným cieľom. spája myslenie s intuíciou. Dokáže rozptýliť smútok i sklamanie, prináša do duše pokoj a dokáže zmierniť trápenie, skleslosť i napätie v prípadoch, keď je žena nútená prijať nepríjemných zmeny.


V súvislosti s ženským cyklom sa v historických záznamoch stretávame z rôznymi nežiadúcimi prejavmi a ich riešením za podpory prírodných esenciálnych olejov. Možno bude zaujímavé spomenúť napríklad:

  • výtoky, candida - Bergamot, Čajovník, Ružové drevo, Šalvia 
  • vynechávanie cyklu - Ruža, Harmanček, 
  • cyklus viac ako 31 dní - Rebríček, Vetiver 
  • Frigidita, Impotencia, Neplodnosť - Ruža, Jazmín, Šalvia, Ylang Ylang

SPOKOJNÁ ŽENA

Ak je spokojná žena, je spokojný muž, deti, je spokojná rodina a napokon celá spoločnosť. 100% prírodné esenciálne oleje dokážu podporiť napojenie ženy na jej prapôvodnú silu, očistiť ju, od zastaralých vzorcov, súdov a presvedčení, ktoré jej neumožňujú uchopiť svoju skutočnú moc a prejaviť jej prirodzené schopnosti.

Žena má schopnosť vyživovať muža a cez pohlavný akt ho privádzať k jeho Božskej podstate, prirodzene ho viesť k tvorbe, namiesto ničenia. Má schopnosť plodiť, rodiť, vychovávať deti, vytvárať láskyplný domov, presne tak, ako matka Zem. Vyžaduje si to však, aby bola napojená na energiu matky Zeme, tvorivú sexuálnu silu, hlboko prepojená so svojou ženskosťou, intuíciou. 

V dnešnej dobe ženy preberajú na seba úlohy muža a tým sa odpájajú sami od seba, od svojej ženskej prirodzenosti, od svojej moci a svojich schopností. 

Potom je to samozrejmé, pri záplave povinností im už na nejaké spájanie sa sami so sebou nezostáva čas. Niekto ženy totiž presvedčil, asi ten malý diablik v podobe hada z rajskej záhrady, že je nutné preberať úlohy muža, aby dokázali, že sú silnejšie, aby neboli mužmi ponižované, či zneužívané. Je to boj o moc medzi mužom a ženou, no je úplne nezmyselný, je to ilúzia tejto reality. Od vedenie ženskej pozornosti od toho v čom skutočne tkvie moc ženy. 

Ak by však boli muži i ženy vedomí, vedeli by, že sú si rovní. Vedeli by, že najmocnejší sú, keď sú jedna duša, jedno telo. Bolo by pre nich ľahké prejavovať si vzájomnú úctu, bezpodmienečnú lásku a navzájom sa jeden druhému odovzdávať bez strachu            z vlastnej zraniteľnosti. 

Je skvelé, že napriek všetkým nástrahám tejto reality niektoré vzťahy vedome fungujú i dnes a tvoria naplnené vzťahy. Nikto na svete nie je lepší a nikto nie je horší, len každý si vybral naučiť sa, splniť inú životnú úlohu jedného celku. A ešte stále nás je dosť takých, ktorí sa majú čo učiť, je bežné, že nežijeme prítomnosťou, vedomiu nevenujeme takmer žiadnu pozornosť. Vráťme sa späť k ženskej prirodzenosti. 

 Dospievajúca tínedžerka, cieľavedomá vysokoškoláčka, mladá milenka, matka v domácnosti, úspešná podnikateľka, zrelá dáma, či láskavá babička, každá má svoje potreby, no nie každá ich pozná a nie každá z tých, ktoré ich poznajú si ich dovolí naplniť. Je to preto, že nie sú napojené, vedomé si svojej moci. Buď ako už je napísané proti mužom bojujú, alebo naopak, stavajú sa do role obete. 

Vina a hanba patria k emóciám, ktoré najčastejšie, bránia byť žene skutočnou mocnou tvorivou ženou. 

Nenaplnené potreby je jeden z dôvodov, prečo sa z krásnych žien stávajú ošklivé ježibaby. 

100% prírodné esenciálne oleje môžu byť nápomocné pri uvedomovaní si osobných potrieb ženy a následne dokážu podporiť ich realizáciou a tvorbu naplneného života.