Čakry, vedomie a prírodné esenciálne oleje

Máme sedem základných čakier. Ich vzájomné prepojenie vytvára energetický kanál, ktorý umožňuje naše napojenie na energiu Neba (Boha, Vesmíru, Zdroja) i na energiu Zeme. 

Na úrovni čakier zažívame naše životné skúšky, ktoré vedú k zvyšovaniu našich osobných vibrácií a rozširovaniu vedomia. Ak niektoré skúšky, ktoré si naša Duša stanovila pred príchodom na tento svet nezvládame dochádza k disharmónii čakier, niekedy až k úplnému zablokovaniu. Energie nemôžu skrze nás voľne prúdiť, náš život neplynie tak, ako by sme si želali a môže to viesť až ku zdravotným problémom. 

100% prírodné esenciálne oleje a ich zmesi dokážu naše čakry čistiť i zharmonizovať. 

Prírodná esenciálna voda, pár kvapiek 100% prírodného esenciálneho oleja a máme skvelý sprej na čistenie a harmonizáciu čakier. K príprave môžeme použiť i bylinky a prírodné kamene, zároveň preveríme naše tvorivé schopnosti.

Niekedy, najme keď sa jedná o čistenie energetických blokov z minulosti je prínosné použiť esenciálne oleje v zadnej oblasti čakier.

Čakry sú premietnuté i na naše chodidlo. Masáž má blahodárne účinky.

Pozrime sa ná úvod, aký význam má z pohľadu čakier "BYŤ SPOKOJNÝ" so všetkým, čo mi život prináša. 

Nie je to tak, že by sa nám to dialo. Všetko, čo sa deje, si naša Duša vybrala pred príchodom na svet.

OPTIMISTA

Žije v súlade so "Zákonom prijímania" Čakry optimistu sú v harmónii. Je uzemnený a môže prijímať Božskú energiu. Celým jeho systémom energia plynule prúdi. Otvorená koreňová čakra hmotnom svet znamená, že máš dobré zdravie, hojnosť, stabilitu, peniaze voľne prichádzajú k Tebe, vždy sa nájde niekto ochotný Ti prispieť.

PESIMISTA

Keď je človek pesimista, nie je ochotný prijímať bez súdov. Porušuje "Zákon prijímania", na úrovni prvej čakry to predstavuje bloky v čakre, jej uzavretosť. Energia neprúdi. Tomuto človeku, nik nemôže prispieť, ani keby chcel. Pesimista neprijíma a podvedome od seba všetko odstrkuje. Postupne sa vytvárajú choroby.

FLÁKAČ

Flákač, je človek, ktorí vidí iba zábavu, často holduje závislostiam, obžerstvu, pudom a nie je ochotný tvoriť spoločenský prospech. Je oddelený od svojej Božskej podstaty. Jeho čakra je v nerovnováhe,  príliš otvorená a napriek tomu, že energiu prijíma, nie je schopný ju udržať a tvoriť. Tak, ako mu uniká energia, unikajú mu i peniaze, stabilita, zdravie.

KOREŇOVÁ ČAKRA
KOREŇOVÁ ČAKRA

Koreňová čakra

Na úrovni prvej čakry ide o "Zákon prijímania" všetkého čo je, bez súdov. Uvedomenie si, že sme súčasťou celku, súčasťou Vesmíru. Že sme jednota. Naša Božská podstata si vybrala telo. V tomto tele sme sa prišli učiť a zdokonaľovať a priblížiť sa úrovňou vedomia k Bohu, (Zdroju) všetkého čo je. Duša, naša Božská podstata si vybrala ľudí s ktorými sa chce v tomto živote vzájomne učiť i situácie, ktoré budú spolu riešiť. Preto by sme mali byť spokojný s tým čo sme si zvolili. Netrápiť sa, neobviňovať, vystúpiť z role obete, i z role vinníka, nezúriť na celý svet. Mali by sme odpúšťať sebe i ostatným, prijímať čo nám život prináša a byť spokojní. Všetko, čo prežívame je dobré, posúva nás to vo vývoji, aj keď niekedy to nechceme vidieť. Keby sme to neprežili, neboli by sme tým, kým môžeme byť dnes. Ak sme pochopili, to čo si naša Duša vzala za úlohu sa naučiť, skúšku sme zvládli, môžeme urobiť novú voľbu. Sľuby, záväzky, kontrakty, zmluvy (nachádzajú sa úrovni rôznych čakier, no z praxe mi vychádza, že často sú práve na úrovni 1. čakry) môžeme vedome vypovedať a posunúť sa na vyšší stupeň učenia. Človek, ktorý je spokojný, môže dostať viac. Vďačnosť vytvára viac. To, čomu venujeme našu pozornosť rastie.

100% Prírodné esenciálne oleje pre KOREŇOVÚ čakru: 

bazalka, eukalyptus, grapefruitový, borievka, limetka, muškátový orech, myrha, čierna borovica, čierne korenie, pačuli, rozmarín, santalové drevo, smilka tuhá, tea tree, vetiver, zázvor,

Sakrálna čakra

Na úrovni druhej čakry sa učíme porozumieť mužskej a ženskej energii. Energii nášho vnútorného muža a vnútornej ženy. V ich vzájomnom prepojení v ich rovnováhe spočíva kúzlo našej moci. Zákonu príťažlivosti príťažlivosti sdrží všetki veci pokope, ináč by sa rozpadli. Sexuálnu energiu majú v sebe i neživé veci, rastliny i zvieratá. Keď sa ju naučíme vnímať, dejú sa takzvané zázraky a my môžeme komunikovať s kvetmi, stromami, prírodnými kameňmi, našimi domácimi miláčikmi, s našim domom, autom....Sexuálna energia je najmocnejšia tvorivá sila vo Vesmíre. Neumožňuje iba plodenie detí, vďaka nej môžeme tvoriť čokoľvek. Môžeme ňou regenerovať naše telo a prbytočnou sexuálnou energiou môžeme dokonca liečiť iných, no za predpokladu, že naša 2. čakra nie je zablokovaná. Na urovni druhej čakry sa učíme rozlišovať, triediť "zrno od pliev" uvedomovať si čo mi vadí a čo mi je prínosom. Zároveň tu získavame poznanie o našej schopnosti ODPÚŠŤAŤ. Rozlišovať a odpúšťať (vylučovať) na úrovni fyzyckej, mentálnej, emocionálnej i spirituálnej. Keď si zvedomíme, čo nám už neslúži (súdy, závery, presvedčenia, zastaralé, nefunkčné vzorce myslenia, môžeme ich rozpúšťať, vypúšťať, prepúšťať zo života, odpúšťať. Či tak urobíme a budeme si užívať čistotu tela, mysle, vedomia i nášho bytia je len naša voľba. Možnosť byť svojou Božskou podstatou.

100% Prírodné esenciálne oleje pre SAKRÁLNU čakru: 

bazalka, bergamot, cyprus, eukalyptus, grapefruitový, harmanček, klinček, borievka, levanduľa, limetka, muškátový orech, myrha, čierna borovica, čierne korenie, pačuli, rozmarín, ruža, santalové drevo, šalvia, tea tree,

SAKRÁLNA ČAKRA
SAKRÁLNA ČAKRA
ČAKRA SOLÁRNEHO PLEXU
ČAKRA SOLÁRNEHO PLEXU

Čakra solárneho plexu

Z úrovne tretej čakry môžeme byť Bohom v tele, expanziou našej Božskej podstaty. Slnkom, svetlom, ktorým sme prišli žiariť na tento svet. Tu je domov nášho vnútorného dieťaťa. Ak nie je zranené, vyžaruje z nás radosť a naše činy vychádzajú z detskej hravosti a spontánnosti. Keď má naše vnútorné dieťa nevyliečené zranenia, nie sme si vedomí svojej moci vychádzajúcej z Božskej podstaty, svojich schopností talentov a darov. Prejavujeme sa ako utiahnutý človek s nízkym sebavedomím, neschopný presadiť sa v realite. V tretej čakre je i sídlo nášho ega. Kým úrovňou vedomia nepresiahneme nad 6. čakru, väčšinou ešte ani netušíme, že môžeme tvoriť z úrovne Božského vedomia, ego potrebujeme aby sme dokázali žiť. Kým nemáme otvorenú srdcovú čakru ego prevyšuje Božstvo v nás. Ak však dovolíme, aby sa naše ego vychýlilo z rovnováhy, premrštilo sa a začalo vládnuť nad našim životom, môže z nás byť bezohľadný tyran, ktorí vidí len seba a utláča všetkých ostatných. Ide tu o poznanie a prijatie seba i iných takých, akí sme so všetkým, čo k nám patrí. Prijatie našich darov i tienistých stránok. "Som, aký som" Neschopnosť rešpektovať seba, či iných sa prejavuje negatívnym prežívaním emócií, hnevom, nadmerným tlakom, alebo odporom. Dovoľujem si "Byť sám sebou" a dovoľujem to i všetkým ostatným. To je skúškou, ktorú potrebujeme zvládnuť na úrovni tretej čakry.

100% Prírodné esenciálne oleje pre SAKRÁLNU čakru: 

bazalka, bergamot, cyprus, eukalyptus, grapefruitový, harmanček, klinček, borievka, levanduľa, limetka, muškátový orech, myrha, čierna borovica, čierne korenie, pačuli, rozmarín, ruža, santalové drevo, šalvia, tea tree,

Srdcová čakra

Láskavosť, mier a vďačnosť. To sú naše skúšky na úrovni srdcovej čakry. Milujem bezpodmienečnou láskou seba, iných, všetko čo je. Žijem tu a teraz a moje bytie pramení z vnútorného mieru v mojom srdci. Prejavujem hlbokú vďačnosť sebe, iným, bytiu. Takto sa prejavuje zharmonizovaná, plne otvorená srdcová čakra. Otvorením srdcovej čakry začíname vyžarovať charizma. Každým ďalším životom žijúcim s vedomím nad úrovňou srdcovej čakry sa naše osobné vibrácie zvyšujú. Tu môže byť skúškou chýbajúca viera, pokora a pýcha. Ak nenávidíme, ľutujeme seba, alebo ostatných, stratili sme vieru v spravodlivosť vesmírnych zákonov. Väčšinou sa cítime sa ukrivdení, ublížení. No chýba nám i viera a sebadôvera        v seba, svoje schopnosti. Odmietame uznať, že sme tvorca a prevziať zodpovednosť za to čo tvoríme. Toto nepochopenie, "Zákona bezpodmienečnej lásky" a "Zákona príťažlivosti" nás vedie k ľútosti, sebaľútosti, sebanenávisti, či nenávisťi, lebo žijeme v presvedčení, že za našu bolesť, nezdar, sklamanie môže niekto iný, alebo sme presvedčený, že sme spravodlivejší, ako sám Boh. Ďalším dôvodom môže byť neschopnosť, či neochota odpúšťať,

100% Prírodné esenciálne oleje pre SRDCOVÚ čakru: 

bergamot, citrónová tráva, eukalyptus, geránium, grapefruitový, harmanček, jazmín, kadidlový, levanduľa, myrha, palmarosa, ruža, santalové drevo, šalvia, tea tree, ylang ylang,

SRDCOVÁ ČAKRA
SRDCOVÁ ČAKRA
KRČNÁ ČAKRA
KRČNÁ ČAKRA

Krčná čakra

Na úrovni 5. - krčnej čakry sa rieši naše sebavyjadrenie, schopnosť prejaviť sa tvorivým spôsobom, schopnosť komunikovať, postaviť sa sám za seba, byť autentický, hovoriť pravdu, rovnako ako schopnosť naslúchať, prijímať informácie, vedenie. Patrí sem i schopnosť nastaviť si vlastné hranice. Náš postoj k autoritám i našej vnútornej autorite. Som autoritou sám pre seba, alebo sa ponižujem a iných staviam na piedestál? Ako komunikujem? Kričím, alebo nechám kričať na seba? Kritizujem, alebo sa nechám kritizovať? Klamem, alebo sa nechám klamať? Na úrovni piatej čakry, tiež dosť často bývajú sľuby a prísahy mlčanlivosti, zachovania tajomstva. Keď Vás niekto nabáda k zachovaniu tajomstva, ak na to pristúpite, umožníte mu mať nad Vami kontrolu. Pozor na to, môže to pôsobiť nevinne. (Niečo Ti poviem, ale nikomu to nehovor) Aj takáto maličkosť, dokáže pekne zablokovať schopnosť komunikácie. Našou úlohou je tu uvedomiť si silu slova, silu informácie. Rovnako tých, ktoré vyslovujeme, počúvame i tých, ktoré tvoríme v mysli, alebo preberáme od iných. In-formácie nás formujú. Hovorí sa, že rana po slove, môže byť bolestivejšia, ako rana po meči.

100% Prírodné esenciálne oleje pre KRČNÚ čakru: 

bazalka, bergamot, geránium, harmanček, jazmín, levanduľa, mäta, myrha, pepermintový, santalové drevo, šalvia, tea tree, ylang ylang,

Čakra tretieho oka

Na úrovni šiestej čakry sa rieši schopnosť žiť v prítomnosti. Keď banujem za minulosťou, moja energia odchádza do minulosti. Keď sa strachujem čo bude v budúcnosti, opäť mi uniká energia. Následkom toho nemáme dostatok energie pre život tu a teraz. Do oblasti šiestej čakry spadá i náš svetonázor. Aký obraz si vytvárame o okolitom svete o našom živote? Sme schopní mať v našich názoroch jasno? Máme jasný pohľad, alebo ešte potrebujeme viac svetla a božskej múdrosti?

Každým ďalším životom žijúcim s vedomím nad úrovňou vibračnej frekvencie plne otvorenej srdcovej čakry sa naše osobné vibrácie viac zvyšujú. Božská podstata v nás expanduje a ego sa zmenšuje. Tesne pod urovňou vedomia orvorenej 6. čakry si už je človek vedomí, že môže ovplyvňovať ľudí a dianie svojimy myšlienkami. Na tejto úrovni môžeme mať rôzne schopnosti, aby sme mohli prispieť iným z nižšou úrovňou vedomia, ktorí si však zvolili ochotu zvládnuť soje životné skúšky aktívnym pričinením, zvyšovať ich vibrácie a duchovne rásť. Tu je nástraha prepadnúť duchovnej pýche na svoju dokonalosť. Môže sa stať, že pozabudneme, že sme len Božskou podstatou stvorenou na obraz Boží, začneme sa vyhlasovať za samotného Boha a budeme robiť mágiu. Niektorí čiernu, iný bielu, no pozor, oboje je narušovanie energetickej rovnováhy. Biely mág, tým, že vyzdvihuje iba dobro a bojuje proti zlu, vlastne nepochopil, že svetlo a tma, dobro a zlo sú rovnocenné časti jedného celku. Svojim zasahovaním narušuje energetickú rovnováhu a jeho klienti nezískajú trvalé uzdravenie. Oni sa vzdávajú svojej moci uzdraviť sa sami, vytvárajú si závislosti z dôvodu neochoty prevziať zodpovednosť za svoj život. Toto patrí k lekci šiestej čakry. Môžeme mať liečiteľské schopnosti, no mali by sme si byť vedmí, že to nie my sme liečiteľom, že my iba svojim čistým spôsobom života, voľnou priechodnosťou našich čakier umožňujeme energii Boha, (zdroja, Vesmíru), pretekať skrze nás a liečiť. Plne otvorená 6. čakra nám umožňuje stať sa duchovným učiteľom, zdieľať ponaučenia zo skúšok nášho života, ktoré sme zložili na úrovni jednotlivých čakier s ostatnými, aby si i oni uvedomili čo stojí za ich skúškami a sami sa mohli trvale uzdraviť a duchovne rásť. Ak sme svoje vlastné skúšky zvládli, ešte vždy tu môžu k nám prichádzať skúšky z kolektívneho vedomia.

ČAKRA TRETIEHO OKA
ČAKRA TRETIEHO OKA

100% Prírodné esenciálne oleje pre čakru          TRETIEHO OKA: 

bergamot, geránium, harmanček, jazmín, levanduľa, mäta, myrha, pepermintový, ruža, santalové drevo, šalvia, tea tree, vavrín, ylang ylang,

KORUNNÁ ČAKRA
KORUNNÁ ČAKRA

Korunná čakra

Na úrovni 7. čakry sa jedná o naše napojenie na Boha (Vesmír, Zdroj) a tiež o naše pocity oddelenosti. Oddelenie od Jednoty, či oddeľovanie sa od seba samého. Plne otvorená siedma čakra umožňuje zažívať pocit blaženosti v každodennosti.

100% Prírodné esenciálne oleje pre KORUNNÚ čakru: 

geránium, jazmín, levanduľa, myrha, pepermintový, santalové drevo, šalvia, tea tree, vavrín, ylang ylang,